вівторок, 16 жовтня 2012 р.

Віктор Євтушенко: «Наш народ сильний…»

Цей чоловік сипле зі сцени гострими словами і веселими жартами, та у повсякденні надзвичайно серйозний. Його професія благородна – він працює фельдшером на Білоцерківській станції швидкої допомоги. Але більшість білоцерківців усе ж знають його як поета-гумориста. Сьогоднішній співрозмовник – Віктор Євтушенко.
– Пане Вікторе, Ви не тільки рятуєте людям життя, але й лікуєте їхні душі. На що хворий український народ?– Найбільша хвороба українського народу – байдужість. Здається, що пішла генна модифікація і люди втратили історичну пам’ять. Особливо це стосується молоді. Можливо, їм не ті колискові співали, чи не ті казки в дитинстві розказували. Я не кажу, що наша молодь аж така погана, ні. Мені здається, що вона набагато краща, ніж за кордоном. Але стає немодним любити свою батьківщину, бути патріотом, бути націоналістом. Напевно, це прояви глобалізації. Сьогодні відкриті усі кордони, і люди починають виїжджати у пошуках заробітку. Чи винні прості люди у нинішній ситуації? Не думаю, це проблема держави. Ми не змогли дати людям національну ідею.
– Чи не здається Вам, що саме ті старі люди, які зараз відживають, самі не знали ні про Сорочинський ярмарок, про справжні народні традиції? Вони ж виховані на прикладах комсомольських будов і «подвигах» при індустріалізації?– Звичайно, величезний відбиток наклала радянська влада. Вона знищила під час численних репресій інтелігенцію, той прошарок людей, які мали мізки. В українського народу вибили здатність боротися. Залякана людина не може чинити спротив. Те, що сьогодні пересічний українець думає про те, як шлунок набити, тривожить. На акції протесту під Верховну Раду виходять літні люди – пенсіонери, чорнобильці.

вівторок, 9 жовтня 2012 р.

Закарпатці вперше взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців гумору та сатири "Усмішки Глазового"


І відразу стали призерами фестивалю.
Гумор у нашому житті має неабияке значення. Особливо тоді, коли його відтворюють діти – майстерно, цікаво, артистично. Завдячуючи своїм наставникам і, звичайно ж, непересічному таланту, а ще – великому та щирому бажанню творити.
Саме так творили і дарували людям усмішку юні мукачівці серед інших учасників на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі виконавців гумору та сатири «Усмішки Глазового» на батьківщині Павла Глазового, в смт Казанка Миколаївської області з 27 по 30 вересня.
Серед 46-ти конкурсантів з більшості областей України Закарпаття брало участь вперше. Цікаво, що віковий ценз фестивалю (з 8 до 70 років) сприяв можливості взяти участь у конкурсі людям різного віку, професіоналам і аматорам, студентам театральних вузів, коледжів та інших мистецьких закладів.

вівторок, 3 квітня 2012 р.

Як любим ми веселий сміх


Напередодні Дня сміху бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей започаткували добру справу – новий конкурс читців гуморесок “Ми любимо здоровий сміх, веселий сміх, що гріє всіх”. Члени журі – гумористи Віктор Євтушенко та Володимир Дідківський, голова – заслужений працівник культури України Анатолій Кульчицький. У залі панувала дружня невимушена атмосфера. Школярі дивували своїми талантами, а автори-гумористи із задоволенням і самі читали власні твори. Учасники конкурсу отримали у подарунок гумористичні збірки В.Євтушенка і В.Дідківського з їх автографами, солодощі від дитячої бібліотеки. Лауреатами конкурсу стали – у старшій віковій категорії: Аліна Захарова, Юрій Лапко, Дмитро Нарожний, Анастасія Петровська. Тарас Савченко, Владислав Тимошенко, Марина Фурдецька, Катерина Чан. Вітаємо, Марино! Так тримати !