понеділок, 20 листопада 2017 р.

Сміху іскорки ясні...

Вечір пам'яті П.П.Глазового
в Національному музеї
літератури України

 (м.Київ, 11.11.2017)
Їх залишив по собі класик сучасного українського гумору, справді-бо народний улюбленець Павло Глазовий. Так можна було б визначити і головну домінанту вечора пам'яті класика, що його організував і провів в Національному музеї літератури 11 листопада 2017 року Міжнародний фонд імені Павла Глазового. На ньому друзі і шанувальники творчості Павла Прокоповича гідно вшанували пам'ять корифея українського гумору. 
Гарним заспівом до цієї розлогої розмови про Майстра стали два чудових відео з зафіксованими щасливими миттєвостями читання своїх творів самим Творцем, його мудрими глибокими розмислами про природу сміху і творчість. Високий, поставний, з красивим відкритим обличчям, яке ледь-ледь (наче здалеку) підсвічувала тепла усмішка, навіть на людях він здавався самітником, зосередженим на своїх думках — наче над отією книгою, що кожен Майстер пише все життя. Ці відеопокази вмістили в себе і вкраплення відгуки-спогади знакових постатей та надійних друзів Глазового, які пізніше продовжили цю розмову і в своїх виступах на самому вечорі.
Тепле, насичене цікавинками вступне слово Президента Фонду, відомого письменника-гумориста Віктора Арсенійовича Євтушенка і стало гарним прологом до цієї імпрези, його прекрасно продовжив неймовірно талановитий митець - Герой України, шевченківський лауреат і істинно народний артист - Анатолій ПАЛАМАРЕНКО… Зал був у захваті від його високої майстерності і прекрасних творів Глазового.

четвер, 5 жовтня 2017 р.

Щиро вірим – буде так!


 Незабутні реформи
  Нинішні нові реформи –
  То суцільний анекдот!
  Наче влада у запасі
  Має ще один народ!

      Щось не так!
  Україно, рідна ненько,
  Ти, як Фенікс, вічний птах!
  Але ж крила підрізають
  Ті, що роблять щось не так!
  Здобули ми незалежність
   І відчули волі смак,
  А Ти й досі в небезпеці…
  Значить, щось у нас не так!


Вибираєм депутатів,
Кожен другий з них – слизняк!
Три Майдани вже позаду,
Та в державі щось не так
!

неділя, 17 вересня 2017 р.

Звітно-перевиборча конференція Міжнародного Фонду Павла Глазового


Днями відбулась звітно-перевиборча конференція Міжнародного Фонду Павла Глазового і саме сьогодні, перебуваючи на його малій батьківщині – на Миколаївщині – я вміщую цю інформацію - аби і земляки нашого великого сміхотворця згадали свого Павла Глазового, в дні, коли йому могло б виповнитись 95 років…
Наша громадська організація, Президентом якої був і знову обраний на нинішній конференції відомий письменник-гуморист, член НСПУ Віктор Євтушенко, на своєму підсумковому засіданні в стінах гостинної зали Фонду культури України ( до речі вона на цьому засіданні одноголосно приєдналась і стала колективним членом Фонду культури, зберігши, певна річ, свою юрисдикцію і «незалежність»).
І у звітній доповіді Президента Фонду, звіті голови наглядової Ради Ольги Романівни Парадовської, і у виступах учасників конференції, в яких, до речі, було висловлено чимало конструктивної критики на адресу Президента Фонду, було запропоновано ряд слушних пропозицій щодо пожвавлення роботи Фонду, ґрунтовної своєчасної підготовки до відзначення столітнього ювілею Генія Сміху, серед яких пропонувались і випуск ювілейних конверта, поштової марки та монети, друк перекидного календаря з уривками з кращих «глазовин», схвалено міркування щодо проведення вечора пам»яті Майстра на ознаменування його 95-річчя, Всеукраїнського конкурсу читців імені Павла Глазового на його батьківщині, на Миколаївщині і таке інше. 

неділя, 10 вересня 2017 р.

27 серпня 2017 збори фонду - фоторепортаж

  
 

Звіт про пророблену роботу Міжнародного фонду ім. Павла Глазового за період з вересня 2011 року по вересень 2017 року

За звітний період до Фонду було прийнято 10 нових членів.
У зв’язку з некоректними нововведеннями керівництва Промінвестбанку, а саме встановленні щомісячної абонплати в розмірі 480,00 гривень і втратою гармонійності та передбачуваності у взаємовідносинах «клієнт-банк», ми були вимушені змінити банк і відкрити новий рахунок в Укрексімбанку, який запропонував цивілізовані та зручні правила та умови обслуговування (6.01.2012).
На початку цього року через ліквідацію Білоцерківського відділення Укрексімбанку виникла гостра необхідність зміни банківської установи. В березні 2017 року нами було погоджено відкриття свого рахунку у філії Укрсиббанку.
Нарешті було знайдене прийнятне рішення щодо утримання сайту нашого Фонду. Завдяки зусиллям виконавчого директора Панька В.І. нині ми маємо безкоштовний сайт. На жаль, великі сподівання щодо членів Фонду, які мали б вести сторінки сайту і стати активними його дописувачами поки що не справдилися. Лише Димань Т.Ю. намагається широко анонсувати та звітувати про пророблену роботу на сайті. Потрібно активніше долучатися до цієї справи усім тим, хто має відповідні навички. Інакше вся робота нашого сайту перетвориться в «мертвонароджене дитя».

понеділок, 4 вересня 2017 р.

Творчість інших авторів - Віктор Євтушенко


До книги увійшли вибрані жарти члена Національної спілки письменників України, президента міжнародного Фонду імені Павла Глазового, лауреата багатьох Всеукраїнських конкурсів і фестивалів гумору та сатири, лауреата літературно-мистецьких премій: імені М.С.Вінграновського та імені І.С.Нечуя-Левицького, заслуженого артиста естрадного мистецтва України, члена Асоціації діячів естрадного мистецтва України, поета-гумориста, прозаїка Віктора Євтушенка.
Адресується всім, хто любить щирий український гумор!




Євтушенко В.А.
Тисяча і один жарт. – Біла Церква,
Видавництво «Буква», 2021. – 672 с.
ISBN 978-966-7195-70-0







вівторок, 18 квітня 2017 р.

Нехай від лих і бід усіх Вас береже здоровий сміх (Павло Глазовий)

 Нещодавно у бібліотеці ім. Остапа Вишні відбувся вечір пам’яті видатного українського гумориста Павла Глазового (1922 – 2004) до 95-річчя від дня його народження.
Павло Глазовий народився на Миколаївщині. Закінчив восьмирічку, потім педагогічне училище в Новомосковську Дніпропетровської області, одержав диплом учителя української мови. Працюючи у школі, мріяв продовжити навчання в інституті, але спочатку пішов в армію, де закінчив школу сержантів і одержав кваліфікацію авіаційного механіка. Під час війни захищав Ленінград, мав поранення.
«На війні, - писав Глазовий, –  було не до жартів. А по війні весь час смішу людей. Хоча, буває, рикошетом і самому дістається. Але нічого – писав, пишу і буду писати, якщо люди читають».
Після війни Павло став студентом Криворізького педагогічного інституті. В повоєнні роки доля звела його з Павлом Губенком, знаним у літературі як Остап Вишня. Відомий письменник-гуморист був удвічі старший, проте між літератором-початківцем і неймовірно популярним митцем зародилася дружба. Небайдужість до чужої долі, далекоглядне мислення спонукали Остапа Вишню підтримати ще незрілого, однак явно талановитого молодого колегу. Остап Вишня узяв Глазового під своє крило, плекаючи у ньому відповідальність за обраний шлях, вимогливість до себе, до мовленого слова.

вівторок, 7 лютого 2017 р.

День Тетяни з Павлом Глазовим

Місяць січень – щедрий на свята. Одним з них є День Тетяни, названий так на честь знатної римлянки, яка постраждала за свою віру. Цей день також вважається днем студентства. На День Тетяни керівництво бібліотеки ім. К. Чуковського запросило й гостинно зустріло двох Тетян: Тетяну Димань – композитора, співачку, викладача, ведучу та Тетяну Кондратенко – головного редактора газети «Я сам(а)». Згідно програми виступали учні Київської дитячої школи мистецтв № 8, які навчаються грі на фортепіано. Але діти не тільки гарно виконували музичні твори, а й співали, танцювали та виразно читали вірші. Школярі загальноосвітньої школи, що були присутні на святі, зацікавлено сприйняли творчий міні-звіт композитора, в якому прозвучали авторські п’єси для фортепіано, дитяча пісня «Тетянин день» (у виконанні учнів класу) на слова Тамари Коломієць та низка патріотичних пісень у виконанні вокального дуету «Орнамент» у складі Людмили Верети та Тетяни Димань (художній керівник): «Новорічна» на слова Василя Довжика, «Українська хата» на слова Василя Зайця», «Наколядуйте, діти, доброти» на слова Тетяни Петровської та фінальна пісня «Україно моя» на слова Дмитра Луценка.

понеділок, 6 лютого 2017 р.

Віктор Євтушенко – наш ювіляр


«Сміх задля здоров’я» – так називався літературний передзвін по творчості 
Віктора Євтушенка – поета-гумориста, прозаїка, члена Національної Спілки письменників України, президента Міжнародного фонду імені Павла Глазового, лауреата численних Всеукраїнських конкурсів-фестивалів гумору та сатири, члена Асоціації діячів естрадного мистецтва України, заслуженого артиста естрадного мистецтва України.
Читачі мали змогу насолодитися філігранно-витонченим гумором ювіляра, знайомлячись з книжковою виставкою
«Віктор Євтушенко – наш ювіляр» і самим проявити свою майстерність, декламуючи гуморески зі збірок: «Стожарти», «Сміх на голову», «Про100 сміх», «То є так», «Багаті також плачуть». 

понеділок, 16 січня 2017 р.

Рік Павла Глазового

Так непомітно підкрався до нас очікуваний
 
Новий рік. Тільки його вшанували, а вже старий Новий на порозі. Зустріли ми його вечорницями у Черкаському земляцтві. Яка ж це радість – побачити рідних душею людей і порадіти їх успіхам і талантам! У кожного із присутніх була можливість виступити перед друзями, розкрити свої здібності і подарувати тепло свого серця. Коли мене запросили до мікрофону, то після привітання я нагадала землякам, що прийдешній рік – це рік Павла Прокоповича Глазового, бо класику українського гумору мало б виповнитеся 95. Реакція глядачів була миттєва – зала «вибухнула» оплесками. Скільки ж любові, радості і гарних спогадів залишив усім нам Павло Прокопович! Як після таких овацій не згадати рядки його поезії, які сприйняли гості вечора з повагою до автора:
      Я так люблю здоровий сміх,
        Веселий сміх, що гріє всіх!
        Переливаю в слово радість,
        Яку в душі своїй зберіг.  
 І я щасливий, що пишу
 Хорошим людям на потіху.
                                                Ловлю в очах іскрини сміху
                                                І довго в серці їх ношу.