середа, 28 грудня 2022 р.

ВВЕДЕНО В ОБІГ ПАМ'ЯТНУ МОНЕТУ "ПАВЛО ГЛАЗОВИЙ"

ЗА СПРИЯННЯМ МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ ім. ПАВЛА ГЛАЗОВОГО НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, ПРОДОВЖУЮЧИ СЕРІЮ "ВИДАТНІ ОСОБИСТОСТІ УКРАЇНИ", 28.12.2022 РОКУ ВВОДИТЬ В ОБІГ ПАМ'ЯТНУ МОНЕТУ "ПАВЛО ГЛАЗОВИЙ" НА ЧЕСТЬ ПАТРІАРХА УКРАЇНСЬКОГО ГУМОРУ.

Невичерпними джерелами творчості гумориста є скарби живої мови, іскристі перлини народної мудрості. Гумор поета-сатирика – доброзичливий, веселодайний; байкам притаманні дотепність і влучність; багато творів мають риси народного анекдоту та додають доброго настрою.
Притаманні письменнику любов до рідної землі, свого народу, вболівання за українську мову, українське мистецтво, донесені до людей в гумористичній формі, підбадьорюють у найскладніші хвилини життя, а творчість – відкрита сторінка веселої вдачі українського народу.

неділя, 9 жовтня 2022 р.

ПОМЕР ОЛЕГ ФЕДОРОВИЧ ЧОРНОГУЗ

Від імені Національної спілки письменників України висловлюю щирі співчуття всім рідним і близьким визначного українського письменника.
Олег Чорногуз – не лише автор першого українського сатиричного роману «Аристократ з Вапнярки», як зараз про нього всі пишуть. Його перу належить ще багато художніх творів, в яких наша гротескна дійсність останніх десятиліть була змальована майстерно і нещадно правдиво. А ще Чорногуз – надзвичайно потужний публіцист. Його відозви і полемічні статті з приводу пекучих і болючих тем сьогодення не раз викликали резонанс у нашому суспільстві. Його остерігались і поважали у владних кабінетах – за гостре слово, незалежний аналітичний розум, талант бачити життя без прикрас і писати про це пристрасно і талановито…
Останні роки Олег Федорович, покинувши Київ, жив у своєму рідному селі на Вінниччині.
Мабуть, почувався самотнім після бурхливого столичного життя?
Чи нарешті спокійним?..
На відміну від попередніх років, впродовж довгих місяців його самітництва ми з ним практично не бачилися і лише зрідка розмовляли по телефону. При цьому я жодного разу не відчув у його голосі якогось песимізму чи смутку. Навпаки, він надзвичайно емоційно коментував останні події, а надто нашестя дикої орди рашистських варварів…
Гірко і тяжко втрачати тих, кого знав близько і чиєю думкою дорожив. З кожною важкою втратою світ ніби звужується і блідне…
Що залишається після відходу письменника за небесний пруг?
Книги і пам’ять.

вівторок, 20 вересня 2022 р.

ПРОДОВЖУЮЧИ ТЕМУ СТВОРЕННЯ СКУЛЬПТУРИ ПАВЛУ ГЛАЗОВОМУ В ЧЕСТЬ ЙОГО 100-річного ЮВІЛЕЮ!

Павлу Прокоповичу -100!
Президент МФ ім. П.Глазового Віктор Євтушенко в співдружності з відомим скульптором Максимом Василенком ще задовго до 100-літнього ювілею Майстра українського гумору втілили задум щодо створення скульптури малої форми Павла Глазового. Після кількох проаналізованих варіантів та кількамісячної напруженої праці, нарешті, скульптура була представлена загалу. Наразі цей єдиний витвір мистецтва, котрий був оплачений власним коштом Віктора Євтушенка, зберігається в його приватній колекції.



Федотова Лідія Миколаївна

Федотова Лідія Миколаївна 

Мушинська Антоніна Василівна

Мушинська Антоніна Василівна
 

Недін Лариса Миколаївна


Недін Лариса Миколаївна – українська актриса, театральний педагог, письменниця, журналістка, громадський діяч. Заслужена артистка України, член Національної спілки письменників України, Національної спілки театральних діячів України, член правління ТС «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Лауреат національних і міжнародних конкурсів і премій.

субота, 2 липня 2022 р.

Вулиця імені Павла Глазового

У продовження публікації Анатолія Матвійчука. Наша організація офіційно звернулась до КМДА.

Хай буде вулиця Павла ГЛАЗОВОГО!

Слава Україні!
Шановні депутати Київської міської ради!

Мені приємно, що Київрада перейменовує вулиці, пов’язані з російськими діячами культури. Знаю, що вам належить перейменувати також вулицю Льва Толстого, який, як він сам писав, не любив Києва.
Хотів би внести пропозицію, аби саме цій вулиці надали ім’я українського класика гумору й сатири, видатного поета сучасності, заслуженого діяча культури України, чудової Людини Павла Прокоповича ГЛАЗОВОГО,
який багато років мешкав саме на цій вулиці, написав там переважну більшість своїх неперевершених високохудожніх, патріотичних творів.
31 серпня 2022 року йому виповнилося б 100 літ від дня народження.
Дуже прошу вас, шановні депутати, проголосувати за таке рішення.

З повагою  – Полян-Пилип ЮРИК,
член Національних спілок письменників і журналістів України.

27 червня 2022 року.












вівторок, 7 червня 2022 р.

ПАВЛУ ГЛАЗОВОМУ - 100 РОКІВ!

Учора говорили по телефону з Патріархом української сцени, Майстром художнього слова, Героєм України Анатолієм Паламаренком. Зайшла мова про повернення київським вулицям української приналежності.
 І Анатолій Нестерович із сумом почав говорити про те, що ми зараз активно вишукуєм імена і постаті в нашій культурі, а тих, хто був з нами зовсім недавно, забуваємо.
Узяти, хоча б неймовірно популярного наприкінці 20 століття в Україні поета-сатирика Павла Глазового, його точні, дошкульні, іронічні вірші постійно лунали з професійної сцени - без них не обходився жодний концерт, багато читців включали його до свого репертуару. А що вже говорити про вечори гумору - там творчість Павла Глазового завжди викликала бурхливу реакцію.
Народився Павло Глазовий на Миколаївщині, вчився в Педагогічному інституті імені Драгоманова, довгий час був заступником редактора відомого сатиричного журналу "Перець", мав Премію імені Остапа Вишні в своєму доробку. Але головне, що було притаманне Павлу Прокоповичу - це близький до народу погляд на гострі соціальні і політичні проблеми буття українців. Питання мови і культури, особливості українського менталітету - усе це завжди було в полі зору талановитої музи Глазового.

середа, 20 квітня 2022 р.

Визначна дата - 100-річчя від Дня народження Павла Глазового!

30 серпня 2022 року відбудеться визначна дата - 100-річчя від Дня народження видатного поета-гумориста Павла Глазового. Твори Павла Прокоповича ще довго не втрачатимуть своєї актуальності та взірцевої майстерності.
До цієї дати члени Міжнародного Фонду ім. П. Глазового ретельно готувалися протягом п'яти років, визначили кілька напрямків всеукраїнських заходів та спланували пам'ятні напрацювання (марки, конверти, геральдичні монети та відзнаки) тощо... Але, на превеликий жаль, війна з російськими окупантами внесла непередбачені корективи, що й змусило суттєво корегувати заплановані заходи.
Одним із напрямків щодо пропагування творчості й увіковічнення Майстра українського гумористичного цеху було виготовлення скульптури. І ось сьогодні відбулася моя чергова зустріч із відомим скульптором Максимом Василенком, котрий люб'язно погодився створити пам'ятку.

Максим Василенко
Віктор Євтушенко  разом
з Максимом Василенком.
Тривалий час ми підбирали й обговорювали проект майбутнього експонату, переглянули чимало світлин Павла Прокоповича з моєї документальної книги "Хто такий Павло Глазовий" (2005), пригодилися особисті спогади про визначні штрихи характеру Вчителя, про його життєвий і літературний шлях, про величезну любов до України та українського народу.

вівторок, 5 квітня 2022 р.

Тележурнал «Сміхослов» у виконанні юних журналістів київської гімназії № 177

 Нехай від лих і бід усіх Вас береже здоровий сміх.
                                                                                            Павло Глазовий
 
До Міжнародного дня сміху вихованці гуртка «Журналістська майстерність» гімназії біотехнологій №177 міста Києва (керівниця гуртка Світлана Бартошко, членкиня НСЖ України), класна керівниця 2-А класу Ольга Кучерява підготували літературний тележурнал «Сміхослов», присвячений корифеєві українського гумору, поету-фронтовику Павлу Глазовому. Цьогоріч відзначатиметься 100-річчя від дня його народження.
Як влучно сказав Павло Глазовий: «Гумор – це велика справа».
Навіть у важкі часи український гумор здатен піднімати бойовий дух.